Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci smakują rzadsze dania obiadowe takie jak tortellini, lasagne czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie są również mniej typowe potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz jedzenie z wielu części kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zapominać wina. Obiad w klimacie włoskim z całą pewnością musi zawierać też trunek. Kieliszek czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji reguła. Italian Cuisine Krakow Najbardziej znane wina z Włoch to toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta oraz monti z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć różnorodny wybór win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia warto poszukać restauracji, która jest w stanie podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film