Jeśli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite oraz wielokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie odrobinę, aby odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne oraz godne paru kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami które spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba i pysznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o innowacyjne smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej krajowej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

W najwyższym stopniu zwyczajnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odszukać naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem rozmaitych, od czasu do czasu egzotycznych potraw.
•    Oprócz szablonowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i bardzo dobre polskie napoje i weselić się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.