Coraz to więcej pań, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Jajeczko wibrujące z aplikacją

Do niedawna był to temat tabu i mało która z kobiet decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niesłychanie prędko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym prawidłowiej, bowiem ćwiczenia przynoszą wówczas lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie ważną kwestią są także treningi oddechowe, które wypada w następnej kolejności jak z reguły powtarzać. Oprócz tego, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim paniom, jakie miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie błyskawicznie pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Dużo pacjentek twierdzi, że dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub też dolegliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.